معجزه پوشیدن لباس های ورزشی پلاستیکی

وقتی که برنامه‌ای برای رسیدن به وزن ایده‌آل آماده می کنیم، رسیدن به هدف هرچه سریعتر باشد دلچسب تر خواهد بود. اما آیا سریع تر شدن روند لاغری با پوشیدن لباس های ورزشی پلاستیکی هنگام ورزش امکانپذیر است؟

به گزارش نبض ما به نقل از جام جم، اگر شما با پیدا کردن راه‌هایی برای موثر کردن تمرینتان آشنا هستید، پس احتمالا در مورد پوشاندن بدن با پلاستیک یا پوشیدن لباس‌ های پلاسیکی هم شنیده‌اید. این رفتار، معمولا توسط افرادی به قصد اینکه کالری بیشتری بسوزانند سر می زند.

همان طور که از حتما تا بحال فهمیده‌ اید، یک لباس پلاستیکی، شبیه لباس‌ های ورزشی معمولی است، اما جنس آن از پلاستیک است. برخلاف لباس‌ های ورزشی معمولی که از پارچه قابل تنفس ساخته شده اند که رطوبت بدن را جذب می کند، هدف لباس‌ های ورزشی پلاستیکی یا هدف از پوشاندن بدن با پلاستیک، این است که تعریق افزایش یابد تا نتایج بهتری از تمرینات حاصل گردد.

اما آیا واقعا مفید هستند یا چیزی بجز یک حیله‌ی محض نیست؟

برای تعیین این که آیا پوشاندن بدن با پلاستیک واقعا موثر است یا نه، باید بدانید که وقتی در شرایط عادی ورزش می کنید، چه اتفاقی در بدنتان می‌افتد. هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما برای تولید انرژی، چربی‌ های ذخیره شده را تجزیه می کند. هنگامی که بدن چربی می‌سوزاند، دمای مرکز بدن شما شروع به بالا رفتن می کند. سپس برای متعادل کردن دمای افزایش یافته، مغز، بدن را تحریک می کند که عرق کند و با پراکنده شدن عرق توسط هوا هم، بدن خنک می شود.

لباس های ورزشی پلاستیکی چگونه عمل می‌کنند؟

اگر در حین ورزش کردن، یک لباس ورزشی پلاستیکی بپوشید، یا اینکه بدنتان را با پلاستیک بپوشانید، این عمل، مانع تبخیر عرق در هوا می‌شود. لباس های ورزشی پلاستیکی ، گرما را به دام می‌اندازد تا در هنگام ورزش، تعریق افزایش یابد، تا چربی بیشتری سوزانده شود!

فایده لباس های ورزشی پلاستیکی

پوشیدن یک لباس ورزشی پلاستیکی به بدن کمک می کند که خودش را از شر وزن آب خلاص کند، همین! این کار می‌تواند منجر به یک کاهش وزن تقریبا فوری شود. هر چه بدن، بیشتر عرق کند، وزن آب بیشتری در طول تمرین از دست می دهد.

با اینحال، توجه داشته باشید که اثرات کاهش وزن، موقتی است. و هنگامیکه آب بنوشید، وزنی که از دست داده اید را دوباره بدست می آورید! علاوه بر این، بدن برای اینکه بطور نرمال کار کند، به مایعات نیاز دارد. اگر دچار کم آبی شوید، مواد مغذی، بدرستی به اندام های شما منتقل نمی‌ شوند، و این مسئله منجر به بیماری می گردد.

خطرات استفاده از لباس‌ های ورزشی پلاستیکی

اگرچه بسیاری از تولید کنندگان لباس‌ های ورزشی پلاستیکی ادعا می کنند که استفاده از محصول آنها به کاهش وزن طولانی مدت منجر خواهد شد، اما در واقع اینگونه نیست.

به منظور از دست دادن وزن، شما باید چربی بسوزانید. سوزاندن چربی و عرق کردن، دو چیز بسیار متفاوت است. پوشیدن لباس‌ های ورزشی پلاستیکی به سوزاندن چربی کمک نمی‌کند، بلکه تنها باعث می‌شود بیشتر عرق کنید. اثرات لباس های ورزشی پلاستیکی کاملا موقتی است.

استفاده از لباس های ورزشی پلاستیکی بیش از آنکه برای بدن مفید باشد، به آن آسیب می رساند! و بجز از دست دادن آب بیشتر از طریق تعریق، می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد بدن نیز بشود. این لباس‌ ها، گرمای بدن را به دام می‌اندازند تا آن را مجبور کنند بیشتر عرق کند. هنگامی که بدنتان قادر به خنک کردن خودش نباشد، دچار گرما زدگی می شوید. و اگر گرما زدگی هم فورا درمان نشود، ممکن است منجر به حمله قلبی شدید یا سکته مغزی شود!

پوشیدن لباس های ورزشی پلاستیکی به منظور تعریق بیشتر بدن، ممکن است منجر به آسیب کلیوی نیز بشود. بسیار مهم است که بدن را قبل، در حین، و بعد از تمرین، هیدراته نگه دارید تا سلامتی‌تان به خطر نیفتد. قبل از پوشیدن یک لباس ورزشی برای موثرتر کردن تمرینتان، توصیه می‌ کنیم که اول با پزشکتان در مورد مزایا و خطرات این لباس‌ها صحبت کنید.

معجزه پوشیدن لباس های ورزشی پلاستیکی

امتیاز شما :


ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید