کاهش حساسیت غذایی کودک با تخم‌ مرغ

محققان می‌گویند تغذیه کودکان خردسال با بادام‌زمینی و تخم‌ مرغ طی سال‌های اولیه رشد آنها احتمالا می‌تواند منجر به کاهش آلرژی به این دو ماده غذایی در دوران بعدی رشد آنها شود. حساسیت به این دو ماده غذایی در میان بسیاری از نوباوگان شایع است.

پژوهشگران کالج سلطنتی لندن در نتیجه‌گیری از تحقیقی دریافته‌اند والدینی که کودکانشان را در سال‌های اولیه عمرشان با تخم‌ مرغ و بادام‌زمینی تغذیه می‌کنند به ترتیب ۴۰ درصد و ۷۰ درصد مشکلات آلرژیک آنها را در برابر این غذاها طی سال‌های بعدی رشدشان کاهش خواهند داد.

به گزارش  هلث‌یونیت، این تحقیق که با سرپرستی دکتر رابرت بویل انجام گرفته بزرگترین تجزیه و تحلیل برای پیدا کردن شواهدی در زمینه ارتباط مصرف غذاهای نوزادان با واکنش‌های آلرژیک دانسته شده و محققان در راه رسیدن به یافته‌های حاصل از آن، اطلاعات ۱۴۶ مطالعه انجام‌شده روی بیش از ۲۰۰ هزار کودک را تجزیه و تحلیل کرده‌اند. این تحقیقات شامل اطلاعاتی بوده است که دوره زمانی بین ماه‌های ژانویه و مارس ۲۰۱۶ را در چندین پایگاه داده‌های علمی دربرمی‌گرفته است.

بر اساس یافته‌های این تحقیق که نتایج آن بتازگی در مجله انجمن پزشکی امریکا (Journal of the American Medical Association) منتشر شده، کودکانی که شروع به خوردن تخم‌ مرغ بین ۴ تا ۶ ماهگی کرده بودند، در مقایسه با کودکانی که در مراحل بعدی زندگی خود به خوردن این ماده غذایی روی آورده بودند، ۴۰ درصد با کاهش احتمال ابتلا به آلرژی دست یافته بودند. تحقیقاتی نیز در همین زمینه با مصرف بادام‌زمینی در کودکان نوباوه صورت گرفت و نتایج آن هم نشان داد حساسیت در کودکانی که بین سنین ۴ تا ۱۱ ماهگی بادام‌زمینی مصرف کرده‌اند ۷۰ درصد کاهش یافته است.

دکتر رابرت بویل هر دوی این حساسیت‌ها را از جمله آلرژی‌های غذایی شایع در دوران کودکی معرفی کرد و دکتر ونسا گارسیا لارنس که همکار او در این تحقیق بوده است گفت: طی بیش از سه دهه گذشته، موارد بروز آلرژی غذایی در کودکان افزایش یافته و کلینیک‌های مرتبط با بیماری‌های کودکان مراجعات بیشتری را طی این سال‌ها در این زمینه ثبت کرده‌اند.

او افزود: در حالی که دلیل اصلی افزایش بروز این حساسیت‌ها بخوبی روشن نیست، به نظر می‌رسد که احتمالا عوامل محیطی نقش زیادی در تحریک حساسیت دستگاه ایمنی بدن در این زمینه بازی می‌کند.

در انگلستان از هر ۲۰ کودک، یکی دچار حساسیت غذایی است که شامل حساسیت دستگاه ایمنی بدن وی به خوراکی‌هایی همچون ماهی، آجیل، گندم و تخم‌ مرغ می‌شود. 

منبع : سلامت آنلاین

کاهش حساسیت غذایی کودک با تخم‌ مرغ

امتیاز شما :


ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید