پیشگیری از بیماری های فصل پاییز با دمنوش

مصرف بعضی از دمنوش های گیاهی طی فصل سرد و خشک پاییز می‌تواند سبب کاهش احتمال ابتلا به برخی از بیماری‌ها شود.

حیدر عظمایی با اشاره به برخی بیماری‌های شایع در فصل پاییز گفت: هوای سرد و خشک این فصل باعث بروز درد در ناحیه مفصل، کمر و بیماری‌های پوستی همچون قرمزی، تورم و ترک خوردگی می‌شود.

این متخصص طب سنتی به خشکی پوست در این فصل اشاره کرد و افزود: فصل پاییز هوای سرد و خشکی دارد که این امر منجر به خشکی پوست افراد می شود و استفاده از روغن گیاهی بنفشه و بادام از بروز این عارضه جلوگیری می‌کند.

عظمایی درباره دمنوش های گیاهی مخصوص فصل پاییز ابراز داشت: استفاده از دمنوش های گیاهی همچون میخک، جعفری، دارچین، بابونه، نعناع، پونه، گل محمدی، زعفران و چای سبز جهت گرم نگه داشتن بدن و جلوگیری از بروز و یا درمان سنتی بیمار‌ی‌ها مفید است.

وی با بیان اینکه زنجبیل نیز از دیگر دمنوش های گیاهی مفید در این فصل است اذعان داشت: دمنوش زنجبیل به دلیل اینکه حاوی میزان زیادی مواد مغذی است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر نفوذ میکروب و ویروس‌های فصل پاییز می‌شود.

این متخصص طب سنتی درباره خاصیت گیاه آویشن اذعان داشت: دمنوش گیاهی آویشن به دلیل اینکه خاصیت ضد عفونی و ضد باکتری دارد از بروز بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی و آرتروز که باعث آسیب به بدن افراد می شود جلوکیری می‌کند.

عظمایی درپایان با اشاره به مصرف غذاهای غلیظ، اظهار داشت: در فصل پاییز مصرف زیاد غذاهای غلیظ و قوی و پرخوری باعث ایجاد بیماری های گوارشی در افراد می‌شود.

 

منبع : سلامت آنلاین

پیشگیری از بیماری های فصل پاییز با دمنوش

امتیاز شما :


ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید