گردشگری عشایر از نگاه آلمانی ها

در حالی که مسافران زیادی از آلمان خود را مهیای سفر به ایران می‌کنند، رسانه‌های بسیاری نیز همگام با گردشگران گزارش‌های فرهنگی و گردشگری فراوانی را منتشر و تولید می‌کنند.

فصل پر تب و تاب گردشگری در ایران در میانه سال از شهریور ماه آغاز شده تا نیمه‌های آبان ماه ادامه دارد. رسانه‌های تصویری بسیاری از آلمان هستند که مستندهای از قبل تولید شده و جدید خود را در مورد ایران به نمایش می‌گذارند.

این مستندها نشان از آن دارد که علاقه مردم به سفر به ایران افزایش یافته است. به ویژه بعد از سال ۲۰۱۳، رشد آمار گردشگری در بین شهروندان اروپایی به ایران نیز افزایش یافته است.

رسانه‌های آلمان نیز چاره‌ای جز تغذیه علاقه‌مندان خود و تولید برنامه‌های مورد خواست آنها ندارند. برنامه‌هایی که در این مدت به نمایش گذاشته شدند، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و گردشگری فراوانی را در خود جای می‌دهند.

مهمترین بعد معرفی شده در این برنامه‌ها را می‌توان تاریخ، هنر و جامعه در ایران برشمرد. روزنامه «زوددویچه سایتونگ» نیز با معرفی یک کارآفرین روستایی از ایران، به توصیف آمارهای گردشگری و خدمات این صنعت در ایران پرداخته است.

«رویاهای عباس» داستان زندگی یک چوپان فقیر است که با گردشگران خارجی آشنا می‌شود و آنها را به خانه خود دعوت می‌کند. پس از آن به این فکر می‌افتد تا این حرفه را جدی‌تر دنبال کند. در این گزارش، عباس که روزی تنها یک چوپان ساده بوده، الان شهرت جهانی دارد و نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از اعضای فعال در صنعت گردشگری و عشایر معرفی می‌شود. وی در خانه خود خدمات متنوعی را به گردشگران خارجی ارائه می‌کند و سبک زندگی روستایی و عشایری را به تصویر می‌کشد.

منبع : مهر

گردشگری عشایر از نگاه آلمانی ها
5 (100%) 2 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید