جراحی های زیبایی که جدیدا مد شده است ! + عکس

ایران همچنان بیشترین جراحی های زیبایی را در دنیا دارد که شامل موارد مختلف است. اما در ایران هنوز جراحی و عمل بینی بیشترین میزان جراحی های زیبایی را دارد اما ممکن است در کشورهای دیگر جراحی‌های دیگر در صدر باشند.

نبض ما– دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت: در مجموع جراحی های زیبایی که در دنیا اتفاق می افتد، ایران به نسبت جمعیت، رتبه اول را در دنیا دارد.

تغییر رفتار از عمل زیبایی بینی به سایر جراحی های زیبایی

بعد از گذشت این همه سال از تب  و مد جراحی بینی خیلی کاسته نشده و هنوز آمار متقاضیان این عمل زیبایی فروکش نکرده اگر چه تب جراحی بینی مختصری کمتر شده اما در عوض  درخواست برای سایر جراحی های زیبایی بالا رفته مثل جراحی‌های فک و صورت، تزریق‌ها، جراحی‌های لیفت و لیپوساکشن.

جوان شدن صورت

افراد ممکن است از کارهایی مانند لیفت و تزریق ژل‌ها در کوتاه‌مدت سود ببرند ولی در درازمدت برایشان دردسرهای زیادی وجود خواهد داشت. همچنین گاهی تقاضاهایی می‌شنویم مثلا این که می‌خواهند چشم‌ها را گربه‌ای کنند، لب‌ها را به شکل هنرپیشه‌های حاشیه خلیج فارس دربیاورند، کشش صورت زودهنگام و در سنین پایین انجام دهند، چال‌های روی گونه ایجاد کنند. این موارد از تقاضاهای شایع اما غیراصولی است.

 

 

تفکر افراد نسبت به عمل های زیبایی !

اغلب، افراد جراحی زیبایی را به شکل معجزه می‌بینند، فکر می‌کنند یک جراح زیبایی هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد، در حالی که اینطور نیست. یک جراح پلاستیک، دوره تناسب زیبایی را هم آموزش می‌بیند و می‌آموزد که چطور بر اساس استانداردها و در صورت لزوم، نسوج سخت و نرم را جابجا کند.

این با تصور مردم که فکر می‌کنند هر شکلی می‌شود به هر چهره‌ای داد مغایر است. ممکن است در بعضی موارد این اتفاق هم ممکن باشد اما باید به جنبه‌های علمی و سلامت آن توجه کرد. ما هنوز نتوانسته‌ایم این ذهنیت را پاک کنیم که جراحی زیبایی برای هر نقطه از بدن و به هر شکلی که خواستند، امکان‌پذیر و صحیح نیست.

هزینه های جراحی زیبایی

باید این فرهنگ را در مردم ایجاد کرد که هیچکس نمی‌تواند شبیه شخص دیگری شود و اصلا لزومی برای این کار وجود ندارد. خداوند هر کدام از ما را به شکلی آفریده که در جزییات با همدیگر تفاوت داریم و اصلا زیبایی در همین تفاوت‌هاست. مخصوصا عمل‌های استخوانی و اسکلتی صورت اصلا آسان و بی‌عارضه نیست،‌ حتما باید لزومی داشته باشد که این عمل‌ها انجام شود و در قالب استانداردها بگنجد. باید حتما ارزش این کار را داشته باشد نه این که بخواهند شبیه هنرپیشه‌ها شوند یا تنوع ایجاد کنند، این دلایل اصلا منطقی نیست که بخواهند خودشان را به عمل‌ جراحی بسپارند.

حرف آخر درباره  جراحی های زیبایی

افراد داوطلب برای جراحی های زیبایی و بینی  و یا حتی همان عمل بینی  از مد افتاده  گاهی فراموش می‌کنند که هر جراحی چه زیبایی و چه غیرزیبایی یک دخالت در سلامت و کار تهاجمی است بنابراین به این راحتی نباید سلامتشان را به دستانی بدهند که تیغ بر دست دارند و از تخصص آنها اطلاعی ندارند.

منبع: سلامت نیوز

جراحی های زیبایی که جدیدا مد شده است ! + عکس
5 (100%) 3 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید