ملزومات سفر چیست؟

داخل ماشین وسایل لازم برای پنچرگیری و تعمیرات اولیه خودرو وجود دارد. اما اگر احساس می کنید از ملزومات سفر چیزی کم است، قبل از حرکت آن را خریده و داخل خودرو بگذارید. از پرباد بودن زاپاس چرخ حتما مطمئن شوید. یک بطری آب برای شیشه شوی ماشین و زنجیر چرخ هم همراه داشته باشید.

نبض ما – قرار است چند روزی که سفر می روید از قید و بندهای زندگی روزمره رها شوید. صبحانه را به جای ناهار بخورید؛ ناهار را یادتان برود و دست آخر هم شب با خوردن کمی تنقلات، سر و ته ماجرا را هم بیاورید. از آن طرف دوست دارید مثل همیشه اتوزده از در بیرون نروید. اصلا طوری لباس بپوشید که دوست دارید!

به گزارش نبض مابه نقل ازهمشهری، رنگ و وارنگ…همه لباس ها و شال ها و شلوارهایی را که اتو نمی خواهند بردارید و بروید. اما بالاخره باید همان ها را هم فراموش نکنید. برای اینکه راحت تر بار سفر ببندید و ملزومات سفر فراموش تان نشود، این نقشه راه در ذهن تان باشد.

ملزومات سفر را فهرست کنید

اول از همه باید بدانید چه چیزهایی برای سفر نیاز دارید. مسلما ملزومات سفر برای هر نوع سفری متفاوت است. بنابراین بسته به نوع سفر، وسایل را فهرست کنید. با این کار دیگر ذهن تان درگیر نخواهد بود و موردی را هم از قلم نمی اندازید.

لباس ها

در سفر قرار است راحت باشید و نگران چروک شدن، اتو نداشتن، تنگ و ناراحت بودن لباس و… نباشید. بنابراین لباس هایی را انتخاب کنیدکه اصطلاحا اسپورت هستند. شلوار جین، کتان، مانتوهای راحت و ساده، شال سبک و نخی، کفش ورزشی، چند جفت جوراب نخی و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی از ملزومات سفر و بستن چمدان است.

بستن چمدان

یک عدد کیف سبک برای قدم زدن و یک کوله برای گذاشتن وسایل وقتی مثلا کنار دریا می روید، کافی است. این نکته هم یادتان باشد، هوای بهار متغیر است. بنابراین مسافر هر منطقه از ایران که هستید، حتما یک تکه لباس مخصوص فصل گرما را هم با خودتان ببرید. از رگبار و رعد و برق یا گرمای ناگهانی فصل بهار غافل نشوید. حال بهار ، حال تغییر است.

کمک لباس ها

هرچه سبک تر سفر کنید، راحت تر هستید. این شعار را فراموش نکنید. اما این وسایل هم جزو ملزومات سفر شماست. همراه بردن لوازم شخصی آرایشی- بهداشتی چه برای خانم ها و چه آقایان،ضروری است. بنابراین سعی کنید حتما این لوازم را همراه داشته باشید.

وسایل همراه

مگر می شود بدون موسیقی دلخواه، چک کردن موبایل و خبر گرفتن از دوستان و احتمالا قرار دورهمی در مقصد خوش گذراند؟ بنابراین باید این وسایل را همراه ببرید. گوشی، شارژر موبایل، شارژر تبلت، هندزفری، دو شاخه، رابط، چند سی دی دلخواه، یک کتاب کم برگ برای لحظه هایی که شاید بخواهید سری به ادبیات بزنید و نگاهی به این کتاب بیندازید نیز از ملزومات سفر به شمار می رود.

کیف مدارک

حتما در سفر نیاز به مدارک دارید. برای اینکه نگران گم شدن شان نباشید، کیف کوچکی را انتخاب کرده و همه مدارک اعم از کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت سوخت، بیمه خودرو، عابر کارت، پاسپورت و.. را داخل آن قرار دهید. در زمان بیرون رفتن بهتر است آن را داخل گاوصندوق هتل بگذارید.

خوراکی ها

اگر با تورهای مسافرتی سفر می کنید که تکلیف معلوم است. نیازی به برداشتن غذا و دیگ و دیگ بر نیست. اما اگر قرار است خودتان به مقصد ویلای شخصی یا ویلای دوست و آشنا بروید، حتما این وسایل را همراه ببرید. غذا برای مسیر سفر و مقصد. برای این کار بهتر است همراه تان ساندویچ های ساده مثل مرغ، کتلت، کوکو و… ببرید. از اضافه کردن سس به غذا هم خودداری کنید تا ساندویچ خراب نشود.

شیرینی

میوه، نوشیدنی سالم مثل آب معدنی، تنقلات مثل آجیل خام، چای، بیسکوییت ساده و بدون کرم و… نیز همراه داشته باشید. از به همراه بردن مواداولیه ای مثل ماهی، مرغ، گوشت و خوراکی هایی که امکان خراب شدن آنها وجود دارد، خودداری کنید.

مخلفات خوراکی ها

قمقمه آب با آب سالم، فلاکس آب جوش، یک بسته چای کیسه ای، نبات، زیره، خرما، قند و شکر نیز از ملزومات سفر به شمار می رود.

جعبه کمک های اولیه

کمک های اولیه

حتی اگر آدم خیلی آرامی هم باشید بازهم احتمال اینکه خدایی ناکرده زخمی شوید، وجود دارد. بنابراین به قدر نیاز و نه بیشتر، جعبه کمک های اولیه شامل چسب زخم، پنبه، بتادین، الکل سفید، باند کشی، گاز استریل، داروی سرماخوردگی، ضد اسهال و تهوع، شربت سینه، شربت درمان دل درد کودکان و یک بسته قرص حشره کش و دستگاه آن را همراه ببرید.

جعبه ابزار

جعبه ابزار

داخل ماشین وسایل لازم برای پنچرگیری و تعمیرات اولیه خودرو وجود دارد. اما اگر احساس می کنید چیزی کم است، قبل از حرکت آن را خریده و داخل خودرو بگذارید. از پرباد بودن زاپاس چرخ حتما مطمئن شوید. یک بطری آب برای شیشه شوی ماشین و زنجیر چرخ هم جز ملزومات سفر است.

هدیه

اگر منزل اقوام می روید از این ماجرا نباید غافل شوید. بنابراین نه خرید آن را برای لحظه آخر بگذارید و نه بسته بندی آن را. یک هفته مانده به عید سر فرصت هدیه را خریده و کادو کنید. شب قبل از سفر هم آن را کنار کیف دستی یا چمدان بگذارید که فراموشش نکنید.

نقشه

نقشه

اغلب موبایل ها نرم افزار GPS دارند. اما بهتر است همراه تان نقشه مقصد را داشته باشید. به این ترتیب اگر با خودروی شخصی سفر می کنید، نگران تمام شدن باتری موبایل و سرگردان ماندن در مسیر نخواهید بود. علاوه براینکه در بعضی نقشه ها مراکز دیدنی مسیر را هم علامت گذاری کرده اند. بنابراین می توانید از دیدنی های مسیرهم دیدن کنید.

منبع: همشهری شش و هفت

ملزومات سفر چیست؟
5 (100%) 2 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید