آشنایی با شیوه جراحی زیبایی بینی

با پیشرفت علم می توانید قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ، شکل و وضعیت بینی خود را پس از عمل بینی مشاهده کنید. در جراحی زیبایی بینی قوس بینی را از بین می برند، نوک بینی بریده می شود، کجی های بینی صاف و ناتوانایی های تنفسی درمان می شوند. با تکنیک های جدید جراحی زیبایی بینی در نهایت هیچ زخمی بر روی بینی شما باقی نخواهد ماند و این کار تحت بیهوشی کامل انجام خواهد شد. در این فیلم آموزشی پزشکی از نبض ما با نحوه ی جراحی زیبایی بینی آشنا شوید.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی  یا رینوپلاستی ،عمل جراحی‌ ای است که معمولاً توسط یک جراح گوش‌وگلووبینی، جراح فک و صورت، یا جراح پلاستیک به منظور بهبود کارایی (جراحی ترمیمی) یا نمای (جراحی زیبایی) بینی انسان انجام می‌شود. جراحی بینی را می‌توان به‌منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی به‌منظور اصلاح آسیب‌ها، نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی اعمال کرد.عمل بینی شایع ترین جراحی زیباییدر ایران است و بر همین اساس ایران رتبه اول جهان را در این زمینه دارد. یکی از دلایل اصلی شیوع جراحی زیبایی بینی، آناتومی بینی نژاد ایرانی‌ها است که با کشورهای اروپایی تفاوت دارد؛ به همین دلیل ایرانی‌ها بیشتر از سایر کشورها متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

حین عمل جراحی زیبایی بینی چه اتفاقی می افتد؟

در اکثر رینوپلاستی ها، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید (به توصیه ی دکتر فریمن، این بیهوشی باید طبق روش پیشنهادی و ترجیحی باشد تا جراح را حین عمل جراحی قادر به حفاظت بیمار از مجرای هوایی بکند). اگرچه، بعضی جراحان این عمل را با بی حس کردن موضعی ناحیه مورد نظر (بینی)، بدون بیهوشی، انجام می دهند.

حین عمل جراحی، جراح شکاف هایی در ناحیه می دهد تا به استخوان و غضروف بینی راحت تر دسترسی پیدا کند. با مطالعه “چه تفاوتی بین عمل بینی باز و عمل بینی بسته وجود دارد؟” در مورد دو تکنیک معمول جراحی، آگاهی کسب کنید.

جراح، حین عمل جراحی، استخوان و غضروف را یا بر می دارد یا اضافه می کند تا فرم و شکل بینی یا عملکرد آن را تغییر دهد. بسته به نیاز شما، ممکن است دکتر از پیوند غضروف برای تغییر مدل نوک بینی یا پیوند چربی برای حجیم کردن بینی شما استفاده کند. گاهی اوقات، ممکن است دکتر از ایمپلنت سیلیکون برای رسیدن به ظاهر مطلوب استفاده کند، اما از این کار تا حد ممکن، به علت خطر بالای عفونت باید اجتناب کرد.

با دکترتان صحبت کنید تا از گزینه های بهتر و برنامه ی مخصوص جراحی تان مطلع شوید.

۴ ویژگی مهم در جراحی زیبایی بینی مدرن

  • جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد تنفسی همراه می‌باشد، بدین معنی که نه تنها تنفس بیمار پس از جراحی دچار مشکل نمی‌شود، بلکه در صورت وجود مشکل تنفسی، بهبودی تنفس نیز حاصل می‌گردد.
  • عدم نیاز به قرار دادن تامپون بینی که در اکثر موارد با گرفتگی کامل بینی و خشکی دهان و نیز درد شدید هنگام خارج کردن آن همراه است.
  • بینی متناسب با سایر اجزای صورت و کاملاً طبیعی جراحی می‌شود و ظاهر بینی عمل شده را ندارد.
  • بعد از عمل مقدار کبودی و تورم به حداقل رسیده لذا، بیمار سریع تر فعالیت‌های اجتماعی خود را از سر می‌گیرد.
  • در جراحی زیبائی بینی که برای بهبود شکل ظاهری بینی انجام می‌شود، بخش‌های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر داده می‌شوند تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار گردد. برای این کار می‌توان از برش‌های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) و یا اینکه علاوه بر برش‌های فوق از برش کوچکی در دیواره بین سوراخ‌های بینی استفاده کرد (رینوپلاستی باز).

 

آشنایی با شیوه جراحی زیبایی بینی
4.8 (96.47%) 17 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید