ده ایده شگفت انگیز برای درست کردن غذا با تخم مرغ+ویدئو


زرده تخم مرغ عسلی، خونساز، مغذی و مقوی قلب

مزاج زرده تخم مرغ مایل به گرمی معتدل است و خون بسیار سالم و خوبی تولید می کند؛ تخم مرغ اثر چندانی در افزایش کلسترول به ویژه کلسترول بد ندارد و از بیماری های قلبی در افراد سالم پیشگیری می کند؛سفیده تخم مرغ برای افراد سردمزاج و معده های ضعیف مضر است.

در کلیات طب سنتی ایران آمده است که مزاج زرده تخم مرغ مایل به گرمی معتدل است، خون بسیار سالم و خوبی تولید می کند و برای ریه و تنفس مفید است.
تخم مرغ بزرگ از بهترین نوع تخم مرغ ها است و بهتر است در همان روز تخم گذاری مصرف شود؛ اگر امکان نگهداری تخم مرغ در جای خنک وجود نداشت، می توان آن را داخل نمک نگه داشت تا ماندگاری آن بیشتر شود.

در مقالات جدید آمده است که در متون طبی کهن ایران نیز زرده تخم مرغِ نیم برشت، خونساز، مغذی و مقوی قلب شمرده می شود؛ با وجود توصیه های قبلی و پرهیزهای مکرر درباره مصرف زرده تخم مرغ، مطالعات جدید نشان داده که تخم مرغ اثر چندانی در افزایش کلسترول به ویژه کلسترول بد ندارد و حتی اثر مثبت در پیشگیری از بیماری های قلبی در افراد سالم دارد و مصرف آن در بیماری های ایسکمیک قلب نیز منع نمی شود و فقط محدود می شود.
آخرین توصیه های تغذیه مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ در افراد سالم و 3 عدد تخم مرغ در هفته را برای بیماران مستعد مشکلات قلبی مجاز دانسته است.
مصرف همزمان شیر با مواد ترش، شور، گوشت، تخم مرغ، ماهی، ترب، پیاز و همچنین همراه میوه های تازه و سبزیجات بسیار مضر است.

مضر بودن سفیده تخم مرغ برای افراد سردمزاج و معده های ضعیف

سفیده تخم مرغ، لزج و دیر هضم است و برای افراد سردمزاج و معده های ضعیف مضر است زیرا از آن بلغمی غلیظ و لزج تولید می شود، همچنین مصرف زیاد و طولانی مدت تخم مرغ باعث ایجاد لکهای پوستی در صورت و بادهای سرد در طحال و معده می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ برای سفید کردن پوست

همه خانم ها دلشان می خواهد پوستی شفاف و درخشان داشته باشند و روز به روز جوان تر شوند. آرزوی خوبی است که می توانید خیلی وقت ها بسادگی به آن برسید. به شرط اینکه از دوران جوانی تغذیه خوبی داشته باشید. ورزش و نوشیدن آب کافی را از قلم نیندازید، از استرس و نور آفتاب هم دور بمانید.

در کنار اینها روش های دیگری هم برای روشن کردن پوست وجود دارند که چهره شما را شاداب و زیباتر نشان می دهند. بعضی از این روش ها در خانه هم قابل استفاده هستنداما گروهی دیگر توسط پزشک متخصص تجویز می شوند. به هر حال، برای شادابی و نشاط هیچ وقت دیر نیست؛ حتی اگر در دهه های پنجم یا ششم زندگی تان هستید باز هم روشی مناسب برای روشن کردن پوست تان وجود دارد. بعضی از فناوری های هم به شما کمک می کنند. پس بهتر است آنها را بشناسید و با نظر پزشک مناسبترین راه را انتخاب کنید

علاوه بر اینکه پوست شما را سفید می کند، برای از بین بردن جوش های صورت هم موثر است. یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا شبیه کف شود، سپس آن را روی پوست تان بمالید و حدود 15 تا 20 دقیقه با خیال راحت دراز بکشید بعد پوست تان را با آب ولرم بشویید و در آخر کمی آب خنک روی صورت تان بریزید. می بینید که بعد از چند روز پوست تان کاملا تغییر می کند.

در این ویدیوی جذاب با ایده های فوق العاده زیبا برای درست کردن و تزیین تخم مرغ آشنا می شوید. همچنین ما به شما نحوه ی تشخیص تخم مرغهای مانده و تاریخ گذشته را نیز می آموزیم. در ادامه با نبض ما همراه باشید.

ده ایده شگفت انگیز برای درست کردن غذا با تخم مرغ+ویدئو
5 (100%) 1 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی