کاهش وزن بدن به کمک لیزر

کاهش وزن بدن فقط با رژیم مناسب و ورزش و فعالیت بدنی کافی محقق می شود، اما در ادامه می توان از لیزر به عنوان روشی کمکی برای رفع چربی های انباشته شده موضعی بهره گرفت.

امان از دست این چاقی که اندام آدم را بسیار نامتناسب و نازیبا نشان می دهد. حتی با وجود آن که مدتی است به طور پراکنده از رژیم های غذایی و ورزش کمک می گیرید، اما موفق به از بین بردن توده های انباشته شده چربی در ناحیه کمر، شکم و ران خود نشده اید. تصورتان هم به اشتباه یا درست این است که این توده های چربی نسبت به رژیم غذایی و تمرین های ورزشی مقاوم هستند.

از آنجا که شخصی هم نیستید که برای رسیدن به تناسب اندام به تیغ جراحی تن بدهید، توجه تان به استفاده از روش های لاغری با استفاده از لیزر جلب می شود، اما آیا واقعا می شود برای لاغر شدن از میانبرهایی چون روش های کاهش چربی با استفاده از لیزر مانند کویتیشن، لیپولیزر، کرایو لیپولیزر و لیپوماتیک بهره گرفت؟ آیا اصولا این روش ها جایگزین مناسبی برای کاهش وزن بدن از طریق رژیم غذایی و ورزش خواهند بود؟

اشتباهی که بسیاری افراد در گرایش یافتن به این روش ها مرتکب می شوند آن است که کاهش چربی با کمک لیزر را روشی برای کاهش وزن بدن در نظر می گیرند. در حالی که این روش ها صرفا برای درمان چربی های محدود ناحیه شکم، پهلو، باسن و ران ها مناسب است. آن هم به این علت که از بین بردن چربی زیاد در بدن نیازمند به کارگیری روش های درمانی متعدد است.

لیزر بیشتر به عنوان کاهش سایز موثر است تا کاهش وزن بدن کما این که در کاهش وزن های بسیار بالا ابتدا باید از روش های جراحی مربوط به کاهش وزن کمک گرفته شود و در ادامه از لیزر استفاده شود.

از لیزر می توان در کنار دیگر روش ها برای لاغری موضعی استفاده کرد. کاهش وزن بدن فقط با رژیم مناسب و ورزش و فعالیت بدنی کافی محقق می شود، اما در ادامه می توان از لیزر به عنوان روشی کمکی برای رفع چربی های انباشته شده موضعی بهره گرفت. البته روش کار برای رسیدن به این هدف نیز به نوع لیزر بستگی دارد.

در واقع با بهره گیری از لیزر کم توان محل لاغری تعیین می شود و با لیزر، چربی های داخل سلولی آزاد می شوند. ادامه این روند نیز به عهده بیمار است که با فعالیت های مناسب از آنها به عنوان منابع انرژی استفاده کند و با تحرک بدنی نسبت به دفع آن اقدام کند.این روش در مطب ها قابل انجام است و نیاز به جلسات متعدد درمانی دارد.

اما در لیزر پرتوان یا لیپولیزر از لیزر و ساکشن همزمان استفاده می شود که اقدامی تهاجمی بوده و به اتاق عمل نیازدارد. در این روش سلول های چربی با لیزر تخریب شده و با ساکشن خارج می شوند.

روش های کاهش وزن بدن به دو نوع تهاجمی و غیر تهاجی تقسیم بندی می شوند. انواع جراحی ها، ابدومینوپلاستی و ساکشن از جمله روش های تهاجمی هستند. در مقابل رژیم های لاغری، ورزش، اولتراسوند و لیزر در دسته لاغری های غیر تهاجمی جای می گیرند. در این برنامه دکتر مجید نجفی متخصص درد و بیهوشی مدیر کلینیک درد مهرگان در رابطه با کاهش وزن بدن به کمک لیزر توضیحاتی جامع و مفید در اختیار کاربران نبض ما قرار خواهد داد. در این ویدیوی آموزشی پزشکی همراه ما باشید.

www.clinicdard.com

کاهش وزن بدن به کمک لیزر
4.5 (90%) 2 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید