رازهایی درباره پوست شفاف

در معرض خورشید بودن، استرس، انتخاب سبک زندگی نامناسب، استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی و بهداشتی که از مواد شیمیایی تهیه شده اند، باعث کدر شدن و تیرگی پوست شما می شود.

نبض ما – حانیه ایران خواه

اکثر مردم به دنبال پوستی شفاف و بی عیب و نقص هستند. تولید کنندگان محصولات آرایشی بهداشتی نیز به دنبال این نیاز جامعه، لوسین ها و کرم های مختلفی تولید می کنند. اما یکسری از این محصولات دارای مواد شیمیایی هستند و اغلب بسیار گران قیمت اند.

بررسی علت تیرگی پوست

برای روشن کردن پوست اول باید به دنبال علت لک شدن و تیرگی پوست بگردیم. معمولا علت این اتفاق التهاب های پوستی است. این التهاب می تواند به علت استفاده از یک محصول خاص باشد. محصولی که پوست شما به آن حساسیت داشته و ملتهب شده است. این التهاب می تواند به صورت قرمز شدن پوست که این قرمزی ممکن است بعد از مدتی به لکه های قهوه ای تبدیل شود، یا جوش، آکنه یا می تواند به دلیل تابش مستقیم آفتاب و لکه های ناشی از آفتاب باشد. همه ی افراد با رنگ های مختلف پوستی دچار این لکه ها و تیرگی پوست می شوند.

یکی از دلایل افتادن لک بر روی پوست استفاده از قرص های ضد بارداری است. اگر شما از قرص های ضد بارداری خوراکی استفاده می کنید هرگز پس از استفاده در معرض آفتاب قرار نگیرید چون لکه هایی به نام ملاسما بر روی پوستتان ظاهر می شود. در معرض آفتاب بودن به خودی خود بسیار مضر است و به پوست آسیب می زند و لکه های قهوه ای به منظور مبارزه با اشعه UV بر روی پوست ظاهر می شوند.

کرم های روشن کننده پوست حتما باید تحت نظارت پزشک استفاده شود زیرا باید با توجه به نوع پوست و غلظت کرم ها در یک دوره درمان خاص استفاده شوند.

درمان های خانگی تیرگی پوست

اما در درمان های خانگی، لیمو یک لایه بردار طبیعی و روشن کننده پوست محسوب می شود. استفاده از آن بسیار آسان است. آن را نصف کنید و از آب لیمو روی پوست خود بمالید. مراقب باشید آب لیمو در چشم تان نرود. اسیدهای لیمو کمک می کند لایه های بیرونی سلول های مرده سریع تر بازسازی شوند و سلول های تازه جای آن ها را بگیرند. در واقع این میوه سلول های زنده را جایگزین سلول های مرده می کند و تیرگی پوست را از بین می برد.

عصاره شیرین بیان هم یک درمان معجزه آساست. از این عصاره برای درمان اگزما نیز استفاده می شود. این محصول پوست را روشن تر می کند و لکه ها را از بین می برد. شیرین بیان ملانین را در پوست کاهش می دهد و سلول های پوست را در تعادل نگه می دارد. پنبه را به عصاره شیرین بیان آغشته کنید و روی لک ها و قسمت هایی که می خواهید روشن شود بمالید. این کار شب قبل از خواب انجام دهید و صبح صورتتان را بشویید.

چای سبزو عصاره دانه انگور و عصاره شیره توت یا چیزهایی مانند کافئین نیز می توانند برای بهبود پوست و رفع لکه های پوستی  مفید باشند.

رازهایی درباره پوست شفاف
5 (100%) 3 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر فریبا هندسی

متخصص فشارخون

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی