افزایش اعتماد به نفس با تصمیم گیری درست

تصمیم گیری درست و سنجیده باعث شادی و احساس موفقیت می‌شود و اعتماد به نفس و خودباوری را افزایش می‌دهد. اتخاذ تصمیم های سنجیده نه تنها در تصمیم گیرنده، بلکه در اطرافیان او نیز اثر مثبت می گذارد و بهداشت روانی فرد و اعضای خانواده را تامین می کند.

به گزارش نبض ما به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجتبی نقشواریان که به مناسبت آغاز هفته سلامت روان سخن می گفت، افزود: اتخاذ تصمیم های سنجیده نه تنها در تصمیم گیرنده، بلکه در اطرافیان او نیز اثر مثبت می گذارد و بهداشت روانی فرد و اعضای خانواده را تامین می کند.

وی، تصمیم گیری را هنر و شاخص مهمی برای شناخت رشد عقلی، عاطفی، اجتماعی و روانی افراد دانست و گفت: نقش و اهمیت تصمیم گیری  درست بسیار مهم است و باعث به وجود آمدن مواردی مانند زمینه رشد عاطفی، اجتماعی و روانی بیشتر در تصمیم گیرنده می شود.

او اضافه کرد: تصمیم گیری درست و سنجیده، زمینه کسب موفقیت و احساس رضایتمندی هر چه بیشتر را در فرد فراهم می آورد، حس مسئولیت پذیری را در انسان افزایش می دهد و به او کمک می کند تا پیامدهای تصمیم خود را بر عهده گیرد و نیاز به استقلال طلبی او را ارضا می کند.

رئیس بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری شیراز ادامه داد: لازم است در تصمیم گیری های خود به تمام جوانب موضوع توجه کنیم، چرا که نگاه مثبت، توام با تفکر و شناخت باعث می شود که تصمیم گیری درست و منطقی تری داشته باشیم و فرصت تصمیم گیری را از دیگران به ویژه فرزندانمان دریغ نکنیم.

راهکارهای تصمیم گیری درست

نقشواریان، در مورد راهکارهای تصمیم گیری درست و منطقی، گفت: باید با افراد آگاه و متخصص و با تجربه مشورت شود، در تصمیمات گروهی یا خانوادگی از نظر تمام افراد جویا شویم و در مورد مسائل شخصی با حفظ و تقویت اعتماد به نفس اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

این متخصص اعصاب و روان بیان کرد: مطالعه زندگینامه انسان های موفق در عرصه علم و ادب و دیگر حیطه ها می تواند زمینه تصمیم گیری درست تر را در فرد مهیا کند.

هفته سلامت روان از ۲۳ مهرماه جاری آغاز شده و تا ۲۹ این ماه ادامه دارد. عمده ترین هدف در این هفته، ارتقا و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان است.

 

افزایش اعتماد به نفس با تصمیم گیری درست
5 (100%) 1 رای

ساختمان پزشکان

دکتر حسین نجفی

متخصص قلب و عروق

دکتر مجید نجفی

متخصص بیهوشی و درد

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی

ممکن است شما دوست داشته باشید